خرید پکیج

خرید پکیج: راهنمای کامل انتخاب

به طور کلی انواع پکیج دیواری و زمینی که (به عنوان موتور خانه مرکزی) می تواند هم آب گرم مصرفی و هم آب گرمایشی هر یک از واحدهای آپارتمانی (یا حتی ویلاها) را تامین کند و به راحتی با کابینت دیواری جایگزین شود یا حتی می توان روی زمین نصب کرد و با بهره وری بیشتر انرژی و مصرف سوخت کمتر (در مقایسه با موتور خانه مرکزی)، باعث حذف خطوط لوله گسترده در ساختمان و مستقل شدن هر یک از واحدها از نظر گرمایش و تامین آب گرم مصرفی می شود. در ادامه با گروه میهن حادث همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در رابطه با نکات اساسی در هنگام خرید پکیج بدست آورید.

تقسیم بندی پکیج بر اساس محل نصب

پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی بر تمام جنبه های زندگی بشر گذاشته است. این موضوع جدا از برخی رشته های خاص مانند کامپیوتر و الکترونیک، به حوزه های مرتبط با سبک زندگی و آسایش انسان نیز راه یافته است.

بدون شک پکیج ها به عنوان یکی از مهم ترین وسایل مورد استفاده در هر فضای مسکونی و تجاری، بدون پیشرفت و ارتقاء تکنولوژیک باقی نمانده اند. از این رو با یک بررسی ساده در بازار می توانید انواع مختلفی از این دستگاه را پیدا کنید که هر کدام دارای ویژگی ها و اقلام خاصی برای استفاده خود هستند.

این مطلب را نیز بخوانید: همه چیز درباره داکت اسپلیت

پکیج دیواری

این دسته به عنوان پکیج های دیواری احتمالاً رایج ترین شکل استفاده از این دستگاه به خصوص در فضاهای مسکونی و تجاری می باشد.

اکثر ساختمان ها و مجتمع های ساخته شده توسط مهندسان مدرن سیستم گرمایشی خود را بر پایه پکیج های دیواری قرار می دهند. صرف نظر از نوع عملکرد فنی پکیج، باید توجه داشت که پکیج دیواری از دیوار به عنوان محل نصب محل نصب استفاده می کند.

پکیج زمینی

پکیج های زمینی یکی از مهم ترین و مشابه ترین سیستم های گرمایشی نسبت به موتورخانه های مرکزی می باشند. معمولا شکل استفاده از این دستگاه ها زمانی است که متخصصین این امر به دلیل متراژ زیاد در فضای ساختمان، کارایی و بهره وری استفاده از پکیج های دیواری را برای این امر کافی ندانند و به همین دلیل استفاده از پکیج های زمینی را ترویج می کنند.

اکثر مراکز درمانی، مراکز ورزشی و مجتمع های آپارتمانی بزرگ بهترین گزینه برای راه اندازی انواع پکیج زمینی هستند.

پکیج ایستاده

پکیج ایستاده یک دستگاه ترکیبی از نوع دیواری و زمینی می باشد. محل استفاده از این دستگاه نیز میانگین اندازه و ظرفیت دو حالت ذکر شده می باشد و معمولاً اماکن مسکونی و تجاری به صورت دوبلکس یا با زیربنای بیشتر از 500 متر برای اینگونه سیستم های گرمایشی قابل قبول خواهد بود.

این مطلب را نیز بخوانید: بازسازی کامل آپارتمان 

علی رغم اینکه استفاده از پکیج های ایستاده نسبت به پکیج های دیواری و زمینی محبوبیت کمتری دارد، بهتر است بدانید که استفاده از آن ها در بسیاری از موارد می تواند از هدر رفتن منابع جلوگیری کند.

انواع پکیج با توجه به مصرف سوخت

مفهوم سوخت در ساختار تامین حرارت را نمی توان دور زد. تمام توان دستگاه پکیج صرف نظر از تمامی قابلیت های فنی آن در احتراق سوخت خلاصه می شود و هر چه این موضوع کارآمدتر باشد هر چه انرژی بیشتری آزاد کند گرمای بیشتری تولید خواهد کرد.

مفهوم دیگر طبقه بندی پک های دیواری موجود در بازار مربوط به نوع سوختی است که برای تولید گرما استفاده می کنند که در زیر بیان شده است:

پکیج گازی

رایج ترین انواع پکیج های موجود در بازار از گاز شهری برای احتراق استفاده می کنند. با توجه به سهولت دسترسی به گاز شهری و ایمنی بالای آن می توان ادعا کرد که این بهترین سوخت است. به خصوص اگر بدانیم که انواع ژنراتور های گازی موجود جزو کم صدا ترین انواع ممکن در بین این دستگاه ها هستند و به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارند.

پکیج گازوییلی

استفاده از گازوئیل به عنوان یک سوخت بسیار قدرتمند هنوز هم طرفداران خود را دارد. با توجه به اینکه این نوع سوخت معمولاً برای وسایل بزرگ و قدرتمند استفاده می شود، باید گفت که پکیج های زمینی بیشتر از گازوئیل به عنوان سوخت غالب استفاده می کنند.

پکیج دوگانه سوز

انواع دیگر پکیج های شناخته شده در بازار انواع دوگانه سوز آن هستند. در مورد استفاده از گازوئیل به عنوان یکی از این دو سوخت، باید گفت که این گزینه معمولا برای پکیج های زمینی تنظیم شده و در انواع دیواری به ندرت دیده می شود.

پکیج برقی

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که با بحران تامین سوخت فسیلی مواجه است، احتمالاً از برق به عنوان جایگزین استفاده می کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: انواع داکت اسپیلت 

پکیج های برقی جایگزین مناسبی در چنین فضا ها و مناطق جغرافیایی خاص هستند که البته هزینه های بالایی را به صاحبان آن تحمیل می کنند.

پکیج دیواری

انواع پکیج با توجه به تعداد مبدل های حرارتی

نوع طبقه بندی ارائه شده در این بخش بر اساس عوامل فنی و سخت افزاری دستگاه پکیج می باشد. انواع پکیج ها و رادیاتور ها در مجموعه فنی و داخلی خود دارای بخشی به نام مبدل می باشند. استفاده از یک یا دو مبدل برای تامین گرمای لازم باعث شده است که دستگاه های پکیج به دو گروه زیر طبقه بندی شوند:

پکیج تک مبدله

در پکیج های تک مبدل تنها از یک سخت افزار با این نام برای تامین آب گرم استفاده می شود. استفاده از مبدل محدودیت هایی دارد و می تواند کارایی دستگاه را کاهش دهد. همچنین این موضوع به شدت بر میزان مصرف سوخت تاثیر می گذارد و هزینه های بسیار بالاتری را برای افراد در پی خواهد داشت.

پکیج دو مبدله

پکیج هایی که برای گرما از دو مبدل استفاده می کنند بازده واقعی بسیار بالاتری دارند و همچنین با وجود قیمت های بالاتر هزینه های بعدی را برای کاربر بسیار کاهش می دهند.

هر یک از این مبدل ها در عملکرد کاملاً مستقل از یکدیگر هستند که به معنای بهبود کارایی خواهد بود. در واقع منبع آب گرم مصرفی در سیستم گرمایش از کف کاملا جدا و مستقل از یکدیگر تولید می شوند و در فصول مختلف قابل تفکیک هستند.

تقسیم بندی پکیج ها بر اساس نوع محفظه احتراق

محفظه احتراق را می توان یکی دیگر از عوامل مهم در طبقه بندی پکیج ها نامید:

پکیج دیوارهای محفظه احتراق بسته

نوع پکیج محفظه های احتراق به عنوان یک گزینه کارآمد شناخته می شود. این نوع پکیج ها از فن برای هدایت گازهای سمی ناشی از احتراق استفاده می کنند و به همین دلیل معمولاً در فضاهای کوچک بسیار مفید هستند.

پکیج دیواری محفظه احتراق باز

در نمونه های محفظه احتراق باز، هوا و اکسیژن مورد نیاز برای سوزاندن سوخت از بیرون تامین می شود. هدایت گازهای سمی از دستگاه های پکیج مستلزم نصب دودکش های ضخیم است تا هیچ مانعی برای این انتقال وجود نداشته باشد.

انواع پکیج فن دار یا بدون فن

مورد بعدی را می توان جداسازی بسیار موثری از نظر نوع خروجی آلاینده دانست. یعنی هر دستگاه پکیج مکانیزم خاص خود را برای انتقال گازهای حاصل از احتراق سوخت به محیط بیرون دارد که می تواند از طریق دستگاه هایی به نام فن و یا بدون استفاده از آنها و با استفاده از دودکش های مخصوص و بزرگ باشد.

این مطلب را نیز بخوانید: انواع لوازم سرمایشی و گرمایشی و پکیج 

دودکش های مورد استفاده در مورد فن ها معمولا از نوع خاصی با قطر ثابت و دو جداره هستند تا از خروج هر گونه گاز سمی به داخل دستگاه جلوگیری شود. این امنیت بالا محبوبیت آنها را بسیار افزایش داده است و توصیه جدی هر متخصص در این زمینه خواهد بود.

تفکیک پکیج پایه از نظر مشعل و بدون مشعل

پکیج های مختلف را می توان بر اساس سیستم جرقه زنی آنها طبقه بندی کرد. این موضوع در مورد پکیج های زمینی متفاوت است، می توان آن را به دو صورت مشعل و بدون مشعل تقسیم کرد.

پکیج های زمینی که از مشعل ها به عنوان سیستم گرمایشی استفاده می کنند، دیگ هایی به نام گرمایش ندارند و گرما را مستقیماً به منبع آب منتقل می کنند. این در حالی است که در انواع پکیج های زمینی بدون مشعل، دیگ به اصطلاح فولادی یا چدنی به عنوان وسیله انتقال حرارت تعبیه می شود که البته مکانیزمی بدون ریسک به نظر می رسد.

بهترین مارک پکیج

از آنجایی که بهترین مارک پکیج با برندهای مختلف مانند ایران رادیاتور، لورچ، بوتان، فرولی، شوفاژکار، مرکوری، بوش و غیره در بازار وجود دارد و هر برند ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و برای انتخاب درست نیاز به راهنمایی دارید.

اما یادتان باشد پرفروش ترین پکیج محصولی است که از نظر مصرف انرژی، نوع خدمات پس از فروش و گارانتی، سطح کیفی، سیستم های هوشمند، سیستم های ضد یخ، ابعاد، قیمت، امکانات، محبوبیت در بین کاربران، بهترین باشد.

آگاهی کافی از برند های خارجی گرمایشی ضروری است تا در نهایت بتوانید بهترین پکیج دیواری را برای خود انتخاب کنید.

 قیمت بهترین پکیج دیواری

برای خرید یک پکیج خوب به فاکتورهای زیر توجه کنید:

  • مهمترین عامل تعیین کننده قیمت بهترین پکیج دیواری برند انتخابی است. برند های ایرانی معمولا قیمت کمتری نسبت به برند های خارجی دارند.
  • مدل های مبدل ارزان تر از مدل های مخزن هستند.
  • ظرفیت حرارتی یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت پکیج گرمایش دیواری است که هر چه ظرفیت آن بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود.
  • گاهی اوقات انتخاب فروشگاه روی هزینه تاثیر می گذارد، پس بهتر است برای اطمینان به فروشگاه های معتبر و با تجربه مراجعه کنید.

خرید پکیج دیواری یکی از بهترین تصمیمات برای احساس گرمای دلپذیر در فصل زمستان است. با بررسی عوامل موثر و انتخاب بهترین مدل و برند بر اساس شرایط محیطی، بدون شک از قیمت پکیج مطمئن خواهید شد.

کلام پایانی

به طور کلی ، پکیج ها بر اساس معیارهای مختلف انتخاب می شوند ، هر نوع پکیج دارای ویژگی ها و مشخصات منحصر به فرد بوده اما کار اصلی همه آنها شبیه به هم است.

هنگام خرید این سیستم ها حتما به نیاز خود و محل پکیج‌ های مختلف توجه کنید تا خریدی متناسب با نیاز خود انجام دهید. اگر قصد خرید این محصولات را دارید ، ما فروشگاه خود را به شما ارائه می دهیم که بهترین پکیج های با کیفیت را ارائه می دهد. برای یافتن بهترین پکیج ایرانی قیمت آن را از سایت استعلام بگیرید.