همه چیز در مورد داکت اسپلیت

همه چیز درباره داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یک سیستم تهویه مطبوع است که می تواند هوای سرد و گرم (با استفاده از کویل آبگرم یا هیت پمپ) تولید کند. داکت اسپلیت به دلیل استفاده از کانال های گالوانیزه، فلکسیبل یا پلی اورتان برای انتقال هوا به محیط به نام اسپلیت کانالی نیز شناخته می شود.

داکت اسپلیت تا حدودی شبیه به کولر گازی است با این تفاوت که در این سیستم تهویه مطبوع به جای اسپلیت یا پنلی که روی دیوار نصب می شود و قابل مشاهده است از یونیت داخلی توکار استفاده می شود و از طریق دریچه ریزش هوا باد تولید شده به محیط زیست می رسد. در ادامه نوشتار با کارشناسان میهن حادث همراه ما باشید.

یخچال صنعتی و خانگی

در بیان تفاوت یخچال صنعتی و خانگی، باید گفت معمولا یخچال های صنعتی نسبت به یخچال های خانگی انرژی بیشتری مصرف می کنند، زیرا یخچال های صنعتی از برخی تجهیزات مانند گرم کننده های ضد برفک، اواپراتور، کمپرسور با عملکرد عالی، فن های خنک کننده و… با راندمان عالی استفاده می کنند.

اما با توجه به مواردی که ذکر کردیم، باید بدانید که یخچال های صنعتی برای استفاده در آشپزخانه های صنعتی مقرون به صرفه تر خواهند بود، بنابراین می توانند تا حد زیادی مواد غذایی را همان طور که هستند ذخیره کنند. به همین دلیل قیمت انواع یخچال و فریزر از جمله قیمت یخچال فروشگاهی موضوع مهمی برای اکثر خریداران می باشد.

به طور معمول ابعاد یخچال های صنعتی و فریزر های ایستاده دو درب که برای مکان هایی مانند رستوران ها استفاده می شود با استانداردهای مربوط به تولید یخچال های خانگی متفاوت است که هر کدام بر اساس کاربرد آن ها توسط بسیاری از شرکت های تولیدی می باشد.

انواع یخچال صنعتی

تعداد زیادی یخچال صنعتی مانند یخچال فریزر ایستاده دودرب، یخچال فروشگاهی، یخچال فروشگاهی بدون درب، فریزر ایستاده فروشگاهی، یخچال نوشیدنی، یخچال سوپر مارکتی و … مطابق با استانداردهای امروزی در سراسر دنیا ساخته می شوند. شما می توانید هر یک از انواع یخچال های صنعتی ذکر شده را بر اساس قیمت محاسبه شده با همان قیمت خریداری کنید.

یعنی قیمت یخچال فروشگاهی بدون درب، قیمت یخچال نوشیدنی، قیمت یخچال فروشگاهی و قیمت فریزر ایستاده فروشگاهی متفاوت است. از آنجایی که استفاده از هر یک از این یخچال ها یکسان نیست و تنها هدف هر یک از این تجهیزات حفظ مواد غذایی است که در معرض فساد هستند.

انواع یخچال های صنعتی ایستاده

معمولاً بین یخچال های صنعتی تفاوت های زیادی وجود دارد. یخچال های صنعتی مستقل از نظر جنس به دو نوع تقسیم می شوند. یخچال های ایستاده که بدنه آن ها از جنس استنلس استیل است و به دلیل اینکه جنس آن بسیار مستحکم است لذا افراد زیادی اقدام به خرید این محصول و در نهایت استفاده از آن می کنند.

در هنگام خرید انواع یخچال های صنعتی به خصوص در هنگام خرید یخچال نوشیدنی به این مشکلات توجه کنید، اما یخچال ویترینی ایستاده از آنجایی که درب های شیشه ای دارد ممکن است مقاومت زیادی نداشته باشد.

محدودیتی در جنس استنلس استیل وجود ندارد، اما با توجه به نمایان بودن محصولات قرار داده شده در یخچال ویترینی ایستاده، مورد توجه برخی از کاربران قرار گرفته است.

یخچال های ویترینی

با تشریح انواع یخچال های صنعتی در واقع می توان به تفاوت یخچال های صنعتی پی برد. یخچال ویترینی یکی دیگر از انواع یخچال های صنعتی است که معمولاً ارتفاع کمتری نسبت به سایر یخچال ها دارند.

یخچال کابینتی

یکی دیگر از انواع یخچال های صنعتی که بسیار پرطرفدار است، یخچال کابینتی است. یعنی این نوع یخچال ها علاوه بر قفسه دار بودن دارای کشو نیز می باشند بنابراین کسانی که فضای زیادی ندارند و این موضوع برایشان مشکل ساز شده است می توانند از یخچال های صنعتی که به صورت کابینتی یا صندوقی تولید می شوند استفاده کنند.

به طور کلی کشو های موجود در یخچال های صنعتی فضای زیادی را برای نگهداری بهتر مواد غذایی فراهم می کنند. اگر می خواهید مواد غذایی را در قفسه ها و کشو های یخچال قرار دهید، بهترین گزینه برای شما یخچال کابینتی است.

بهتر است بدانید بسته به مکانی که یخچال کابینتی در آن قرار می گیرد مانند کافه، رستوران، مغازه و … این نوع یخچال به صورت 9 کشو، 4 کشو، 2 درب و یا ۶ درب تولید می شود. یعنی یخچال های کابینتی را از نظر جنس درب به دو دسته کابینتی با درب استیل و کابینتی با درب شیشه ای تقسیم می کنیم.

لوله کشی گاز

یکی از مواردی که در ساخت خانه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم لوله کشی گاز خانگی و نحوه نصب آن در خانه است. برای همه ما یافتن لوله کش مجرب و متعهد در مواقع ضروری یک دغدغه مهم و اساسی است و تلاش می کنیم بهترین افراد را برای این شغل انتخاب کنیم.

خط لوله گاز خانگی یکی از موارد حساسی است که در آن باید به ویژگی های متریال انتخابی مانند نوع لوله و قطر آن توجه شود و قیمت خط لوله گاز متناسب با این عوامل تغییر می کند. به عنوان مثال لوله کشی گاز صنعتی با انجام این کار در منزل بسیار متفاوت است و باید توسط یک متخصص با حساسیت بالا انجام شود.

تیمی از کارشناسان میهن حادث آماده ارائه خدمات تخصصی و نصب تجهیزات شبکه گاز شهری و خانگی مطابق با مقررات شرکت ملی گاز ایران و استانداردهای IGS می باشد.

انواع خطوط لوله گاز ساختمانی

لوله کشی گاز ساختمان می تواند روکار یا توکار باشد. در ورودی گاز به ساختمان، خط لوله بالای ساختمان نصب می شود و قسمت دیگر به صورت توکار می باشد. اما در برخی ساختمان ها با نظر طراح و نظارت می توان از لوله کشی روکار استفاده کرد. به عنوان نمونه ای از ساختمان های قدیمی که نیاز به لوله گاز دارند، می توان لوله های آنها را به صورت روکار اجرا کرد.

از آنجایی که این ساختمان ها قدیمی هستند، اقدامات لازم برای گاز رسانی انجام نشده است و به همین دلیل باید از لوله های روکار برای آنها استفاده کنیم. لوله کشی روکار ارزان تر است، اما قرار گرفتن در معرض دید آن را خطرناک تر می کند. سرعت عملکرد خط لوله روکار بالا است و در صورت نیاز می توان به سرعت به آن دسترسی داشت. اما عدم زیبایی و ضربه خوردن از ایرادات آن است.

بازسازی کامل آپارتمان

بازسازی کامل آپارتمان راهی برای داشتن یک خانه جدید است. ساختمان ها چندین سال پس از ساخت به تدریج مستهلک می شوند. این سوال به تدریج ظاهر زیبای خانه را تغییر می دهد. یکی از راه های حل این مشکل، بازسازی خانه است. از سوی دیگر، پس از چند سال زندگی در یک خانه، ممکن است کمی تنوع و تازگی بخواهید. در این صورت بهتر است خانه خود را بازسازی کنید.

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان در این است که در فرآیند نوسازی ظاهر مواردی مانند کف، سقف، کاغذ دیواری یا دیوارها؛ شیرآلات و … تغییر می کند. از سوی دیگر، بازسازی می تواند شامل بازسازی ساختمان نیز باشد. با این حال، بازسازی خانه انواع مختلفی دارد و می تواند شامل موارد مختلفی مانند تغییر محتویات خانه، تغییر فضای داخلی، ترمیم فرسودگی خانه و … باشد.

به طور کلی، هر چیزی که نیاز به تعمیرات جدی در خانه و ساختمان شما داشته باشد، می تواند بخشی از برنامه بازسازی خانه شما باشد. بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان نیز مانند هر کار مهم دیگری نیاز به برنامه ریزی و مشاوره با افراد متخصص دارد.

 

انواع ظرفشویی صنعتی و خانگی

در بیان تفاوت انواع ظرفشویی صنعتی و خانگی، باید گفت ماشین ظرفشویی خانگی یکی از پر کاربرد ترین لوازم خانگی است. این ماشین ها با ابعاد کوچکتر، با کارایی بهینه عرضه می شوند. عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که ظروف کثیف در آنها قرار می گیرد و پس از شستشو به طور خودکار خشک می شوند.

این ماشین ها در طیف گسترده ای از برند ها و مدل ها تولید می شوند که از نظر ظاهر، ابعاد و عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند. اما ماشین ظرفشویی صنعتی دارای ابعاد بزرگتر با امکان شستشوی ظروف بزرگتر و سرعت بالاتر نسبت به ماشین های خانگی می باشد. این ماشین ها از موتور های قدرتمندی استفاده می کنند که برای شستن هر چه بیشتر ظروف طراحی شده اند.

این دستگاه ها از مواد مرغوب ساخته شده اند که بالاترین تحمل را در برابر فشار، حرارت و مقاومت شیمیایی دارند.

انواع ماشین ظرفشویی صنعتی

در طبقه بندی کلی انواع ماشین ظرفشویی های صنعتی به 6 گروه اصلی تقسیم می شوند:

 1. ماشین ظرفشویی صنعتی زیر کانتری
 2. نیمه اتوماتیک یا ایستاده
 3. نمونه‌ های تونلی خودکار/نیمه خودکار
 4. مدلهای ریلی خودکار/نیمه خودکار
 5. ایستاده تمام اتوماتیک
 6. و ماشین ظرفشور صنعتی تمام اتوماتیک خشک کن دار عنوان کامل‌ ترین نمونه این تجهیزات

انواع ماشین ظرفشویی خانگی

ماشین ظرفشویی های خانگی در سه مدل مختلف تولید می شوند که بسته به نیاز خود می توانید یکی از این مدل ها را خریداری کنید.

 • ماشین ظرفشویی داخلی توکار
 • ماشین ظرفشویی خانگی رومیزی
 • ماشین ظرفشویی خانگی ایستاده

انواع ظرفیت های ماشین ظرفشویی خانگی

رایج ترین ظرفیت های ماشین ظرفشویی خانگی عبارتند از:

 • ماشین ظرفشویی خانگی برای یک خانواده ۶ تا ۸ نفره
 • ماشین ظرفشویی خانگی برای یک خانواده 12 نفره
 • ماشین ظرفشویی خانگی برای یک خانواده 14 نفره

سردخانه ثابت و متحرک

سردخانه ثابت و متحرک، یخچال هایی هستند که برای نگهداری مواد و محصولات کشاورزی، مواد غذایی و … در دمای بالای صفر و زیر صفر با شرایط مناسب استفاده می شوند که از فساد و خراب شدن محصولات جلوگیری می کند.

سردخانه ثابت و متحرک حاصل طراحی مهندسی دقیق و استفاده از پنل ها و درب های با ضخامت و تراکم بالا، اواپراتور و کندانسور برتر ایرانی، کمپرسور های اروپایی و تاسیسات هنری، محیطی امن را برای نگهداری محصولات ارزشمند مشتریان عزیز فراهم کرده است.

این یخچال ها در ابعاد و اندازه های متناسب با میل مشتری با آپشن ها و ویژگی های مختلف و کیفیت متفاوت و همچنین تجهیزات متنوع و کاربردی طراحی، تولید و تحویل داده می شود که می تواند تمامی نیازهای فروشنده را به طور کامل برآورده کند. سردخانه های صنعتی (بزرگ) از نوع سردخانه های ثابت و سردخانه های کانکسی و اتاقی (کوچکتر) از نوع سردخانه های سیار و پرتابل هستند که هر کدام شرایط متفاوتی دارند و نیازهای مختلفی را برآورده می کنند.

بسته به نوع مواد غذایی، ابعاد و حجم، سردخانه ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: سردخانه های بالای صفر و زیر صفر، سردخانه های بالای صفر برای نگهداری داروها، میوه ها، سبزیجات، لبنیات و غیره و زیر استفاده می شوند. مدل های زیر صفر برای نگهداری گوشت، مرغ، ماهی و تمامی فرآورده های منجمد استفاده می شود.

این نوع سردخانه یکی از بهترین سردخانه های تولیدی است که علاوه بر قدرت زیاد در نگهداری مواد غذایی، ظاهری شیک و مدرن نیز دارد و به همین دلیل مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است، این دستگاه در ابعاد مختلف قابل تولید است و مصرف کننده می تواند نوع مورد نظر خود را انتخاب کند.

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یک سیستم تهویه مطبوع برای سرمایش و گرمایش است که به آن اسپلیت کانالی نیز می گویند. این دستگاه می تواند به طور مستقل دمای هوای اطراف را به دمای مطلوب تنظیم شده توسط ترموستات در زمستان و تابستان برساند. اسپلیت کانالی به عنوان یکی از رایج ترین سیستم های گرمایش و سرمایش منازل، آپارتمان ها و ادارات شناخته می شود.

داکت اسپلیت دارای قسمت های اصلی است که به یونیت داخلی و یونیت خارجی تعریف می شود. به طور کلی یونیت داخلی به دلیل عملکرد آن کولر گازی نیز نامیده می شود و همچنین به دلیل اهمیت کندانسور در یونیت خارجی به این قسمت کندانسور نیز می گویند.

در واقع عملکرد داکت اسپلیت بسیار شبیه به کولر گازی اسپلیت معمولی است، تفاوت آن در این است که یونیت داخلی کولر گاز بر روی دیوار یا سقف نصب می شود، در حالی که در داکت اسپلیت، یونیت داخلی روی دیوار یا سقف یا کولر داخلی و در سقف کاذب قرار می گیرد.

در واقع اسپلیت کانالی که برای تامین فضای خنک کننده استفاده می شود عملکردی مشابه کولر گازی دارد، اما محل قرارگیری یونیت داخلی متفاوت است و گرمایش مورد نیاز از طریق جریان آب گرم در سیستم تامین شود. لازم به ذکر است که یونیت های داخلی و خارجی کانال اسپلیت از قسمت های دیگری تشکیل شده اند که هر کدام عملکرد خاص خود را دارند و توسط لوله های مسی به هم متصل می شوند.

لوازم سرمایشی و گرمایشی

بدون شک زندگی امروز ما بدون لوازم سرمایشی و گرمایشی قابل تصور نیست. با کمی توجه به محیط، متوجه حضور پررنگ این لوازم خانگی مهم و حیاتی در زندگی روزمره خود می شویم. اهمیت آنها به اندازه ای است که گویی اعضای خانواده ما هستند.

در روزهای گرم و سرد سال از آفتاب و باد سرد به کولر و بخاری پناه می بریم. برای رهایی از خستگی، به خصوص در یک روز سرد زمستانی، هیچ چیز خوشایندتر از دوش گرفتن با آب گرم نیست که بدون آبگرمکن فقط یک رویا است.

این وسایل پر کاربرد به حدی پیشرفت کرده اند که می توانیم هوای سرد را با خود جا به جا کنیم. وسایل سرمایشی و گرمایشی شامل یخچال، بخاری، پنکه، شوفاژ، پکیج، دستگاه تصفیه هوا و … می باشد.

پکیج

پکیج که در نوع دیواری و زمینی ارائه می شود موتورخانه کوچکی است که به صورت یک دستگاه کوچک و فشرده جمع می شود که از طریق آن از آب گرم برای استحمام و نیازهای بهداشتی برای گرمایش اتاق های کوچک و در مواردی نیز از آن برای  برای تامین گرمایش استخرها و کارگاه های کوچک استفاده می شود.

با توجه به حذف موتورخانه، پکیج ها منجر به این شد که فضای اختصاص داده شده به موتورخانه که معمولا در طبقه همکف و در پارکینگ قرار داشت به پارکینگ اضافه شود و این فضا برای پارکینگ خودرو در نظر گرفته شود و این به دلیل توجیه اقتصادی بوده و تامین پارکینگ حائز اهمیت است.

تفاوت ماشین لباسشویی صنعتی و خانگی

تفاوت ماشین لباسشویی صنعتی و خانگی به عواملی مانند طراحی ساخت، ظرفیت موتور، جنس بدنه، اندازه تریم و قیمت برمی گردد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

تفاوت بر اساس قدرت

ماشین لباسشویی های صنعتی استحکام و دوام بیشتری دارند. ظرفیت موتور این ماشین لباسشویی چندین برابر ماشین لباسشویی خانگی است و بسته به قدرت این موتور و سایز ماشین لباسشویی می توان لباس های بیشتری را در زمان کمتری شستشو داد.البته هزینه شستشوی صنعتی بسیار بیشتر از شستشوی خانگی است.

اگر ماشین لباسشویی خانگی و صنعتی را با هم مقایسه کنید متوجه می شوید که ماشین لباسشویی صنعتی بزرگتر، محکم تر و بادوام تر است. همچنین قدرت موتور ماشین لباسشویی صنعتی بسیار قویتر از ماشین لباسشویی خانگی است.

تفاوت بر اساس قدرت پاک کنندگی

یکی از مزیت های ماشین لباسشویی های صنعتی قابلیت تمیز کنندگی باورنکردنی آنهاست. این مزیت زمانی نمایان می شود که بتوانید مقدار زیادی لباس و سایر منسوجات را در مدت زمان کوتاهی بشویید. عملکرد این ماشین لباسشویی ها تغییری در کیفیت لباس ها ایجاد نمی کند.

این ماشین لباسشویی با طراحی هوشمند ساخته شده است و تنظیمات شستشو و خشک کردن را بر اساس نوع لباس و پارچه و قابلیت شستشوی انواع لباس های ظریف و پارچه های لطیف با این ماشین لباسشویی ارائه می دهد. ماشین لباسشویی های صنعتی مجهز به سیستم های کنترل هوشمند بوده و از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

تفاوت بر اساس معیارهای طراحی

ماشین لباسشویی های صنعتی بر اساس معیارهای مختلفی تولید می شوند و بیش از هر چیز تولید این ماشین های صنعتی مستلزم پایداری، استحکام، دوام و کارایی و بهره وری بیشتر است. ماشین لباسشویی های خانگی به گونه ای طراحی شده اند که فضای کمتری را اشغال کنند و نیازهای لباسشویی خانگی را برآورده کنند. اما این مینی لباسشویی ها نمی توانند پاسخگوی نیاز شستشو در فضاهای بزرگ باشند.

یکی از تفاوت های اصلی قطعات صنعتی با ماشین لباسشویی های خانگی این است که قطعات ماشین لباسشویی های صنعتی از جنس استنلس استیل یا آلومینیوم می باشد که استحکام و دوام بسیار بیشتری نسبت به ماشین لباسشویی های خانگی دارد.

تفاوت بر اساس وزن ماشین لباسشویی

به دلیل استفاده از ماشین لباسشویی های صنعتی و حجم شستشوی بیشتر، این ماشین ها معمولا با ظرفیت تمیزکاری 15 تا 30 کیلوگرم در هر مدل طراحی و ساخته می شوند که معمولا در هتل ها و مجتمع های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

اما ماشین لباسشویی های خانگی معمولا با ظرفیت کمتر از 7 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم تولید می شوند و در منازل مورد استفاده قرار می گیرند. حتی برخی از خانواده ها با توجه به تعداد افراد خانه تصمیم می گیرند که کدام ماشین لباسشویی برای آنها بهتر است.

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت که به کولر اسپلیت یا اسپلیت نیز معروف است، با استفاده از روش سیکل تبرید تراکمی، گرما را از اتاق گرفته و به بیرون دفع می کند. همچنین با برخی از انواع آن می توان روند این عمل را معکوس کرد که باعث گرم شدن در فصل زمستان می شود.

کولر گازی یکی از کارآمد ترین و جدیدترین دستگاه ها برای گرمایش و سرمایش فضاهای داخلی است. در واقع این دستگاه ها دمای محیط را به دمای مورد نظر کاهش یا افزایش می دهند. از ویژگی های کولر گازی می توان به میزان صدای کم در حین کار، طول عمر بالا و مصرف بهینه برق اشاره کرد.

اسپلیت یا کولرگازی در واقع دما و رطوبت و همچنین ذرات گرد و غبار را کاهش می دهد. افراد مبتلا به آلرژی یا بیماری های تنفسی می توانند از کولر های مجهز به فیلتر و تصفیه کننده هوا استفاده کنند. از این رو کولر گازی در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

اخرین کلام

آشنایی با داکت اسپلیت و نحوه انتخاب آن یکی از مواردی است که در زمان های بخصوصی می تواند تا حدودی از مشکلات و دغدغه های شما را بابت اشکالات ناشی از این نوع دستگاه از بین ببرد. اما یادتان باشد اگر مشکل بزرگی در آن مشاهده کردید حتما با سرویس کار تماس بگیرید زیرا یک مشکل کوچک می تواند منجر به از کار افتادن کل دستگاه شود.

برای این منظور می توانید با همکاران ما در میهن حادث تماس حاصل نموده و درخواست اعزام کارشناس نمایید و از بابت تعمیرات و موارد دیگر خیالتان آسوده باشد.